0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталБизнис.СлајдерДописници СветМакедонија.СлајдерСвет.Слајдер

Работа за граѓаните на земјите од Отворен Балкан без визи и работни дозволи

Граѓаните на Србија, Северна Македонија и Албанија, благодарение на поврзувањето на националните електронски системи на овие земји во рамките на иницијативата „Отворен Балкан“, по првпат ќе можат слободно да пристапат до единствениот пазар на трудот,

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close