ЕвропаСвет.Слајдер

Пуџдемон: Ќе бидам во Сардинија на сослушување

Лидерот на каталонските сепаратисти, Карлес Пуџдемон изјави дека ќе биде во Сардинија на 4 октомври за да присуствува на сослушувањето по европската потерница, откако беше задржан во полициски притвор во Италија помалку од 24 часа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close