0_Магазин.ПорталВидеоЗдравје

Пуштањето брада може да биде корисно за машкото здравје

МРСА е бактерија којашто е отпорна на многу антибиотици, што значи дека е потешка за лекување од многу други зарази. - Причината можеби е тоа што бричењето создава микроабразии кои се совршено место за размножување на овие бактерии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close