ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Пушилин: Командантите од челичарницата „Азовстал“ не се меѓу предадените

Во моментов ги нема највисоките команданти, тие не сае заминати. Но, ова е ситуацијата во моментов, рече Пушилин за медиумите од Доњецк

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close