ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Путин: Укинувањето на ветото ќе ги уништи Обединетите нации

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека лишувањето од правото на вето на постојаните членки на Советот за безбедност на Обединетите нации ќе го уништи тоа светско тело.

Back to top button
Close
Close