СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Путин телефонски разговарал со Токаев за ситуацијата во Казахстан

Рускиот претседател Владимир Путин во неколку наврати телефонски разговарал со казахстанскиот претседател Касим-Жомарт Токаев за ситуацијата во Казахстан, јавија денеска руските новински агенции, повикувајќи се на Кремљ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close