ЕвропаРуско-украинска криза

Путин тврди дека расте бројот на кибер-напади врз Русија

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека бројот на кибер-напади врз Русија од страна на странски државни структури е зголемен повеќекратно и оти Русија мора да ја зајакне својата кибер-одбрана со намалување на употребата на странски софтвер и хардвер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close