0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Путин: Ситуацијата во Украина покажува дека САД се обидуваат да го продолжат конфликтот

Според него, „американската авантура кон Тајван, не е само патување на еден неодговорен политичар, туку дел од намерна, свесна стратегија насочена кон дестабилизација и внесување хаос во ситуацијата во регионот и во светот“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close