БалканДописници СветСвет.Слајдер

Путин на средба со Вучиќ: Ќе се најде прифатливо решение за цената на рускиот гас

Рускиот претседател Владимир Путин на средбата со српскиот претседател Александар Вучиќ во Сочи изјави дека ќе се најде решение за цената на рускиот гас, што ќе биде прифатливо за Србија и му посака на Вучиќ успех на следните избори во апри

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close