0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Путин нареди зголемување на испораките на гас за ЕУ ​​по полнењето на руските резерви

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му нареди на рускиот гасен гигант Газпром да ги зголеми испораките на гас за Европската унија откако ќе бидат наполнети руските резерви на гас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close