ЕвропаСвет.Слајдер

Путин го разреши директорот на затворската служба поради скандалот со измачување на осуденици

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша указ за разрешување на директорот на Федералната служба за спроведување на затворските санкции Александар Калашњиков, соопшти прес-службата на Кремљ

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close