ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Путин ги обвини полските граничари за нехуман однос кон мигрантите

-Треба да следиме што се случува на границата и што прават властите на соседната земја, во случајов Република Полска, веројатно на соодветен и највнимателен начин. Не може едноставно луѓето да ги полевате со вода и притоа во неа да мешате хербициди и пестициди, што врз мигрантите предизвикуваат изгореници и други сериозни последици, а тука се вклучени и жени и мали деца, рече Путин на средбата со првиот човек на Меѓународната федерација на Црвениот крст и Црвената полумесечина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close