0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Путин бара од НАТО гаранции дека нема да се шири кон исток

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Москва ќе бара западни гаранции кои ќе спречат какво било натамошно проширување на НАТО и распоредување оружје во близина на границите на неговата земја, барање што доаѓа поради стравувањата од руска инвазија на Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close