ЕвропаСвет.Слајдер

Птичји грип потврден и во фарма во централна Англија

Високо патоген птичји грип тип Х5 се појави на мала живинарска фарма во централна Англија, потврди денеска британското Министерство за земјоделство

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close