0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталОпштество

Проштална средба на чешкиот амбасадор Томан со министерката за култура Стефоска

Амбасадорот на Чешката Република Мирослав Томан, денеска имаше проштална средба со министерката за култура Ирена Стефоска на која, како што информира ресорното министерство, беше изразено задоволство за досегашната плодна и успешна соработка, која резултираше со многубројни гостувања на македонски и на чешки уметници на реномирани фестивали и манифестации во двете земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close