0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Проширена истрагата против поранешниот генерален секретар на Владата Зекири

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја проширило истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата Мухамед Зекири. Од Обвинителството, за МИА информираат дека станува збор за уште еден кривично правен настан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close