Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталАнализаМакедонија.СлајдерМИА ИстражуваОпштество

Дигитализација на правосудството: Oпрема има, но не и кадри

Дигитализацијата на судниците, интероперабилноста, односно договорите за размена на податоци и документи, и дефицитот на информатички кадар во судските органи остануваат предизвик за правосудниот систем и во 2023 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close