0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Протоколот ќе биде објавен утре откако ќе го потпишат Османи и Генчовска

На состанокот на меѓувладината комисија што ќе се одржи утре во Софија ќе се усвојуваат точките од Протоколот меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close