СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Противникот на новоизбраниот претседател на Кенија најави дека ќе ги оспори изборните резултати

Кенискиот опозиционер Раила Одинга денеска изјави дека ќе ги оспори официјалните резултати од претседателските избори со сите „правни опции“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close