0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Протест против францускиот предлог и вечерва пред Владата

Пред Владата вечерва продолжи протестот под мотото „УЛТИМАТУМ - Не благодарам“. Учесниците се против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close