БалканДописници Свет

Протест пред канцеларијата на ЕУ во Приштина поради неукинувањето на визите за Косово

Учесниците на протестот истакнаа транспарент со косовското знаме обиколено од венец од бодликава жица и со написот #FreeVisa.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close