ЕвропаСвет.Слајдер

Протест на просветните работници, учениците и родителите во Будимпешта

Илјадници основци и средношколци, наставници и родители протестираа во центарот на Будимпешта за поддршка на просветните работници кои бараат повисоки плати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close