БалканДописници Свет

Протест во Лозница против рудникот за литиум на Рио Тинто

Стотици граѓани кои се против изградба на рудникот за литиум на компанијата Рио Тинто се собраа пред градското собрание на Лозница поради откажувањето на седницата на која повторно требаше да се разгледува Просторниот план на градот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close