СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Протести во ЈАР поради истражување на нафтената компанија Шел

Најмалку илјада луѓе денеска протестираа на плажата во близина на градот Порт Едвард поради плановите на компанијата Ројал Дач Шел да истражува нафта

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close