ЕвропаЕвропа.Портал

Протести во Москва за укинување на електронското гласање

Стотици луѓе, незадоволни од минатонеделните парламентарни избори, се собраа денеска да протестираат во центарот на Москва, со порака да се врати стариот начин на гласање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close