СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Протести во Акрон поради убиство на Афроамериканец од страна на полицијата

Стотици луѓе вчера протестираа во Акрон, во американската сојузна држава Охајо по објавата на видео-снимка на кој се гледа како е убиен Афроамериканецот, Џајланд Вокер

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close