БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Протераните 70 руски дипломати и нивните семејства попладнево со два авиона ќе заминат од Софија

Како што јави дописникот на МИА од Софија, според непотврдени информации, вкупниот број руски државјани кои ќе ја напуштат Бугарија е над 100 лица. Двата лета се закажани за денеска попладне.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close