0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Проруските власти тврдат дека три окупирани региони гласаа за присоединување кон Русија

Проруските власти во три украински региони прогласија победа на илегалниот референдум за присоединување со Русија. Москва организираше референдум во четири окупирани региони, што Украина, Западот и ОН не ги признаваат бидејќи не се во согласност со меѓународното право и Повелбата на ОН

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close