ОпштествоХроникаХроника.Портал

Пронајден хероин, приведени две лица од Куманово

Вчера во 15:00 часот во Куманово од полициски службеници од Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово се лишени од слобода М.А.(42) и Д.Ц.(38), двајцата од Куманово, кои биле во патничко моторно возило „рено”, управувано од М.А., затоа што во возилото и кај Д.Ц. пронајден е хероин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close