ХроникаХроника.Портал

Пронајден хероин во Гевгелија, приведени пет лица

Полициски службеници од ОВР Гевгелија и СВР Струмица денеска, по претходно добиена судска наредба, извршија претрес на дом и помошни простории кај В.Д. (39) во Гевгелија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close