0_Web_Избор на уредникотДописници СветМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Пронајдено е 45-то тело во опожарениот автобус на „Беса транс“

При дополнителен увид што денеска го извршија истражители од бугарската Национална истражна служба во опожарениот автобус на „Беса транс“ на автопатот „Струма“ е пронајдено уште едно тело, потврди за дописникот на МИА од Софија портпаролот на главниот обвинител на Бугарија, Сијка Милева. Со ова, бројката на пронајдени тела во автобусот се искачи на 45.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close