ОпштествоХроникаХроника.Портал

Пронајдени 14 мигранти во „форд транзит“, возачот побегнал

На автопатот А1, кај клучката Демир Капија, утрово во 00:30 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово во патничко возило „форд транзит“ пронашле 14 мигранти од Сирија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close