КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Промоција на „Утеха за голите“ од Давор Стојановски во КИЦ на РСМ во Софија

Книгата „Утеха за голите“ од младиот македонски писател Давор Стојановски вечер ќе биде промовирана во Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Софија, со почеток од 18.30 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close