Економија

Промоција на стратешкиот инвестициски проект „Соларен парк Стипион“ (во живо)

Проектот ќе има капацитет за производство на електрична енергија од 350 до 400 мегавати (MW). Инвестицијата е проценета на околу 270 милиони евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close