0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Промоција на стратешкиот инвестициски проект „Соларен парк Стипион“

Стратешкиот инвестициски проект „Соларен парк Стипион“ денеска ќе биде промовиран во Владата.  Проектот ќе има капацитет за производство на електрична енергија од 350 до 400 мегавати (MW). Инвестицијата е проценета на околу 270 милиони евра. Најавени се обраќања на премиерот Зоран Заев,  претседателот на француската компанија „Акуо Енерџи“, Ерик Ското, како и францускиот амбасадор во државава Сирил Бомгартнер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close