0_Македонија.ПорталЛинк во живоОпштество

Промовиран современ линеарен акцелератор „Halcyon“, кој функционира на Онкологија, нема листа на чекање за зрачење

Нов линеарен акцелератор од типот Varian, марка „Halcyon“, кој дава можност за прецизна и ефикасна радиотерапија, е промовиран денеска во Универзитетската клиника радиотерапија и онкологија. Акцелераторот веќе е во функција, достапен е за пациентите, обезбедува голема успешност во третманот на ракот и пократко е времето за подготовка на пациентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close