КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Промовирано последното дело на Петре Бакевски – „Нова Атлантида“

Во галеријата на Младинскиот културен центар во Скопје вчера беше промовирано последното дело на македонскиот писател Петре Бакевски – „Нова Атлантида“. Книгата, која е во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“, е вброена во едицијата „Македонски книжевни класици“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close