Дописници МКДОпштински вести

Промовирани теренските возила и личната опрема за ренџерските служби во заштитените предели Осоговски Планини и Малешево

Во Инфо центарот на Пониква денеска беа промовирани новите теренски возила и личната опрема за ренџерската служба на ЈП „Национални шуми“, кое ќе управува со заштитените предели Осоговски Планини и Малешево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close