Посетете ја новата веб страна на МИА
Дописници МКДКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштински вести

Промовирана монографијата 30 години Здружение на Срби и Македонци „Бранко Чајка“ од Тетово

Здружението на Срби и Македонци „Бранко Чајка“ од Тетово“ вчера вечер ги заокружи своите активности поврзани со одбележувањето на триесетгодишниот јубилеј со промоција на монографија за своите активности во изминатите три децении.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close