Бизнис

Промовирана дигитална платформа за подобар бизнис во Западен Балкан

Платформата Market Aces - www.market-access.wb6cif.eu ќе се користи и за поврзување на 350.000 компании од шесте економии на Западен Балкан. Се наведува дека една од функциите на платформата е наменета за компаниите заинтересирани да влезат во домашни, регионални и глобални синџири на добавувачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close