0_Инфопакет.ПорталВременска прогнозаОпштество

Променливо облачно, попладне локален дожд и снег на повисоките планини

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд, а на повисоките планини врнежи од снег.  Минималната температура ќе биде во интервал 2 до 8, а максималната од 10 до 16 степени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close