АБНА

Производството на електрична енергија во Бугарија се зголеми за 13,05 отсто за периодот од 1 јануари до 25 септември на годишна основа

Производството на електрична енергија во Бугарија е зголемено за 13,05 отсто за периодот 1 јануари 2022 – 25 септември 2022 година во однос на 1 јануари 2021 – 25 септември 2021 година. Ова го покажуваат податоците од последниот оперативен извештај за енергетскиот биланс во земјата на операторот на електроенергетскиот систем (ЕСО), објавена денеска на страницата на операторот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close