0_МИА Истражува.ПорталАБНА

Производството на електрична енергија во Бугарија се зголемува за близу 16 отсто на годишно ниво

Производството на електрична енергија во Бугарија е зголемено за 15,98 отсто за периодот од 1 јануари 2022 до 14 август 2022 година во однос на истиот период од 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close