КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Проекција на документарецот „Генерација: Буњуел, Лорка, Дали“ во МСУ

По повод Ретроспектива на филмови на култниот француски режисер Луис Буњуел, што ќе се одржи во рамки на овогодинешното 12. издание на Филозофскиот филмски фестивал (ФФФ) од 19 до 27 мај во Кинотеката, денеска во Музејот на современа уметност Скопје ќе се одржи настан на кој ќе се обратат Слаѓан Пенев од Филозофскиот филмски фестивал и амбасадорот на Шпанија во Скопје, Хосе Луис Лосано Гарсија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close