0_Македонија.ПорталОпштество

Проектoт за дигитална идентификација во завршна фаза на имплементација

По завршувањето на сите технички усогласувања, денес со МастерКард се договоривме да заврши интеграцијата во порталот за е-услуги во најкус можен рок, соопшти Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close