Дописници МКДОпштински вести

Проект „Побезбедни патишта во руралните средини за велосипедисти и пешаци“

Наставниците од ООУ „Петар Поп Арсов“ од село Богомила во подрачното училиште во село Извор го спроведоа проектот „Побезбедни патишта во руралните средини за велосипедисти и пешаци“, во соработка со здружението „Еко логик“ и унгарското здружение „Бринга академија“ со поддршка од Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, во рамките на Еразмус +.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close