Дописници МКД

Проект на општинската власт: „Да го бојадисаме Гостивар“

Со три мурали, локалната власт ќе придонесе за разубавување на јавни објекти низ градот Гостивар. Неколку волонтери кои практикуваат урбана уметност го завршија првиот мурал на шеталиштето на кејот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close