0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерОпштество

Продолжува соработката меѓу медиумите и судовите, промовиран судски „куќен ред“

Судско-медиумскиот совет на денешната прес-конференција „Подобрување на односите меѓу судовите и медиумите: научени лекции, преземени чекори и идни предизвици“, го презентира банерот кој всушност ќе претставува „куќен ред“ за јавноста што секој суд ќе треба да го почитува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close