Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Продолжува постапката против лицата кои осквернавија гроб вршејќи тешка кражба во Куманово

Основното јавно обвинителство Куманово издаде повеќе наредби за вештачења на голем број подигнати докази при извршениот увид на градските гробишта во Куманово, каде на 10-ти октомври годинава, три лица се обиделе да одземат туѓи подвижни предмети од починато лице, со намера противправно да ги присвојат.

Back to top button
Close
Close