0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Продолжува гаснењето на пожарот на грчкиот остров Тасос

Противпожарните сили што од синоќа интервенираат во гаснењето на пожарот во источниот дел на грчкиот остров Тасос се засилени со пожарникари од повеќе делови на Грција, а во справувањето со огнената стихија, помага и армијата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close